מטבחים
מטבחים
חדרי רחצה
חדרי רחצה
מטבחים לציבור הדתי
מטבחים לציבור הדתי
עבודות נגרות
עבודות נגרות
מידע על מטבחים

מידע על מטבחים

משפצים את המטבח?

המטבח הוא מקום מרכזי שבו אנו מבלים שעות רבות ולכן חשוב להקדיש מחשבה רבה בכדי שיהיה גם נוח לשימוש וגם יפה. למשפחה הדתית תכנון המטבח מורכב יותר מכיוון שיש לה צורך במקומות אחסון רבים: חלבי, בשרי, פרווה ופסח, שני כיורים, תנור כפול ועוד.


מתי צריך להתחיל את תכנון המטבח?
ככל שנקדים לתכנן את המטבח נוכל להגיע לתכנית המתאימה לצרכנו ולחלומותינו. לעיתים תכנון המטבח משפיע על גודל ומיקום הקירות, החלונות והדלתות, לכן רצוי להתחיל לתכנן את המטבח לפני תחילת השיפוץ או הבניה, ובוודאי לפני שמתחילים בהכנות האינסטלציה והחשמל.

כיצד מתכננים מטבח?
לפני שמתחילים לבנות את התכנית רצוי לערוך רשימה מפורטת של כלי המטבח ושל מוצרי המזון שאנחנו מעוניינים לאחסן בארונות. בשלב הראשון נפנה לאנשי מקצוע : מעצב\ת או יצרן המתמחה בתכנון ויצור מטבחים לציבור הדתי המכיר את צרכיו היחודיים. בתכנית נמקם את האובייקטים המרכזיים: הכיורים והמדיח, התנור והמיקרוגל, המקרר, הכיריים והדלפק. חשוב לבדוק האם יש לנו מספיק משטחי עבודה בצידי הכיורים ובצידי הכיריים וכמובן האם יש מספיק מקומות אחסון.
עכשיו אפשר להתחיל לבנות תוכנית חשמל ואינסטלציה. לא לשכוח שקע לפלטה של שבת, שקעים לשעון שבת וכד'.

ארונות

-          יש צורך לבחור את סוג העץ שממנו עשוי המטבח. פה הבחירה היא קלה. גוף המטבח חייב להיבנות מסנדוויץ' איכותי כשהחיפוי בתוך הארונות הוא פורמייקה. מטבח מחומרים כמו סיבית או MDF עלול להירקב מהר מאוד כתוצאה ממגע עם מים או לחות.

-          לאחר מכן נתחיל בבחירת האלמנטים וסוגי הפרזול במטבח.בשנים האחרונות קיים שפע של סוגים, וכן הבחירה לא קלה. בארונות התחתונים נשתדל להשתמש בכמה שיותר מגרות ומתקנים נשלפים. רצוי מאוד להשתמש בצירים איכותיים עם בלימה שקטה ובמגירות בשליפה מלאה עם מנגנון שקט ובלימה אישית החברות המובילות בעולם-גראס,בלום והטיש. במתקנים נשלפים נשתמש במקומות בעייתיים בפינות המטבח- שם האפשרויות הם קרוסלות, מגי'ק-קורנר או לה- מנאס. קיימים מתקנים נוספים שאותם ניתן להתאים לפי צרכי הלקוח.

-          בארונות העליונים נפוץ מאוד השימוש ב"קלאפות"- דלתות הנפתחות כלפי מעלה. חשוב להקפיד שמנגנון הקלפה יהיה איכותי ורב שלבי כלומר נעצר בגובה שבו נעצרת היד. גם במנגנון הזה חשובה הבלימה השקטה והאיטית. לא מומלץ להשתמש במנגנון עם בוכנת גז מכיוון שנגרמות בו תקלות רבות. ככלל, הנטיה כיום היא להמעיט בארונות עליונים כדי להשוות מראה אוורירי למטבח, בתנאי כמובן שהצלחנו למצוא מקום לכל כלי המטבח. כלי פסח מומלץ לשמור בארונות על גלגלים מחוץ לכותלי המטבח בכדי לחסוך מקום.

עיצוב המטבח:

המטבחים לציבור הדתי מנסים להיות פונקציונלים וגם מעוצבים.לעיתים המשימה בכלל לא קלה.גם גימור המטבח-ציפוי הארון והדפנות מושפע מצרכי המשפחה הדתית.פה המקום לתקן טעות נפוצה חזיתות המטבח לא יכולים להיות עשויים מסנדוויץ. בד"כ הם עשויים מMDF או עץ מלא.

דלתות בציפוי פורמייקה- בשנים האחרונות יצאו דגמים וגוונים של פורמייקה בקצב מסחרר

ניתן למצוא גוונים קלאסיים לצד גוונים מבריקים ומחוספסים. השימוש בהם הוא רב בעיקר במטבחים לציבור הדתי מכיוון שהעמידות של פורמייקה גבוהה לאורך השנים וקלה לניקוי ולתחזוק.

חשוב לדאוג שהדלתות יודבקו בדבק נגרים (לבן) ולא דבק מגע.כמו כן יש חשיבות להדבקת 'קנטים' מסביב לדלת בעזרת מיכון מתקדם כדי שהקנטים לא יפלו במשך הזמן.

דלתות בציפוי פולימר- הכוונה ל-pvc איכותי שעוטף את הדלת מכל הכיוונים ונותן מראה נקי לדלת.עמידות הפולימר גבוהה אך הוא חשוף לשפשופים ולשריטות יותר מפורמייקה כך שכדאי לשכנע את הילדים לא לנסות את איכות הדלת.

דלתות מעץ מלא/פורניר- משרות בד"כ אווירה כפרית למטבח. מדובר בדלתות איכותיות ובגימור יוקרתי אך קשה לתחזוק ולניקוי וקשה עוד יותר למנוע שריטות ומכות.

דלתות בגימור צבע- נותנות למטבח מראה נקי ויוקרתי ומאפשרות גימורים יחודיים. גם פה הקושי הוא לנקות ולמנוע שריטת ומכות.

דלתות זכוכית- רצוי לשלב במטבח דלתות זכוכית בארונות העליוניים.המסגרת עשויה מאלומיניום בעוביים שונים או מעץ מלא במטבח כפרי. קיימים בשוק מגוון רב של זכוכיות וכדאי לנצל זאת כדי לבחור זכוכית התואמת את עיצוב המטבח.

ואם אחרי כל זה נשאר לכם עוד שאלות בהראל מטבחים נשמח לייעץ ולעצב לכם את מטבח חלומותכים ללא התחייבות כל שהיא מצדכם.

דף הבית